Od kiedy bieganie stało się nową dyscypliną narodową, coraz częściej o ile nie najczęściej, zdarza nam się widzieć na ulicach naszych miast, parków, a także na ścieżkach turystycznych wiele osób biegających. Powodów do podjęcia takiej aktywności może być wiele- głównie są to pobudki związane z utrzymaniem świetnej kondycji fizycznej, towarzyska integracja, a nierzadko również podążanie za modą, która akurat w tym wypadku przynosi więcej pożytku i społecznej aprobaty.

Bieganie jest sportem dedykowanym dla każdego. Oczywiście indywidualne predyspozycje często wymuszają na nas rodzaj wstępnych treningów od szybkiego chodu, przez marsz, trucht, a następnie interwały w zależności od dystansu i celu jaki chcemy osiągnąć. Pamiętać należy jednak o tym, że przy długich lub intensywnych treningach technika biegu ma niebagatelny wpływ na jego efekty, a także podnoszenie swoich możliwości. Bieganie jest jednym z najbardziej urazowych sportów, który mocno obciąża stawy, dlatego poza techniką należy również zadbać o właściwą dietę i nawodnienie. 

Dziecinnie prosta aktywność, którą każdy z nas uwielbiał będąc dzieckiem- wyścigi do huśtawki, mierzenie prędkości między kolegami na podwórku, przecież od zawsze jedną z cech budzących podziw
i uznanie wśród kolegów było nic innego jak szybkie bieganie! 

Aby nieco osłodzić smak dzieciństwa i jednak zmotywować do podjęcia wiosennej aktywności poniżej prezentujemy kilka przydatnych akcesoriów dla biegaczy, które nie tylko pozwolą Ci na zachowanie wysokiego poczucia komfortu podczas treningów, ale także pozwolą na podniesienie poziomu zaawansowania w kwestii biegania.


Akcesoria dla biegaczy

Plecak treningowy lub pas biegowy


Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem lub jakimkolwiek innym sportem outdoorowym, który zakłada intensywne i szybkie przemieszczanie się w terenie posiada zasadniczy problem z transportem rzeczy, których potrzebuje- kurtki, oświetlenia czy odblasków, kończąc na wodzie, energetycznej przekąsce czy tak prozaicznych rzeczach jak klucze czy dokumenty.

W odpowiedzi na bolączki biegaczy przychodzi klasyczny plecak, jednak nie zawsze standardowy model plecaka będzie najwygodniejszym rozwiązaniem podczas biegu. W odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentów wiele firm zaprojektowało i wdrożyło do sprzedaży specjalne plecaki treningowe, których projekt funkcjonalny został dopasowany do ciała w ruchu. Zarówno kształt, jak i system pasów mocujących mają na celu: dopasowanie plecaka do kształtu naszego ciała, stworzenie odpowiedniej ilości miejsca na przedmioty, których potrzebujemy zarówno podczas miejskiego biegu, jak i biegu trekkingowego, kończąc na wbudowanych bukłakach na wodę, które wkomponowane są w system kieszeni plecaka. Plecak w odróżnieniu do pasa biegowego jest o tyle wygodniejszy, gdyż dzięki specjalnym pasom mocującym wokół klatki piersiowej i bioder, stabilnie przylega do ciała, więc rzeczy w nim zgromadzone nie wpływają na dynamikę biegu. Plecaki treningowe, tak jak i plecaki turystyczne przeważnie szyte są w oparciu o sztywniejszą konstrukcję stelaża, a także materiały, które sprzyjają odprowadzaniu wilgoci i przepuszczalności powietrza.

Pas biegowy, zwłaszcza ten z dodatkowym miejscem na bidon, idealnie sprawdzi się podczas treningów stabilizujących w formie chodu interwałowego.

Niektóre firmy oferują pasy biegowe wraz ze stabilizującymi szelkami w formie odblaskowych pasów, które utrzymują pas na stałym poziomie oraz podnoszą poziom bezpieczeństwa biegacza po zmierzchu.

Jak wspomnieliśmy plecak treningowy oraz pas biegowy wykorzystywany jest z uwagi na rzeczy, które musimy gdzieś umieścić. Największym problemem zdają się być przedmioty prozaiczne, na które najczęściej nie zwracamy uwagi, jednak w przypadku aktywności fizycznej nierzadko stajemy przed pytaniem: gdzie schować klucze, żeby zbytnio nie hałasowały podczas biegu i nie zmieniały swojego miejsca w kieszeni podczas każdego kroku, a także co z dokumentami- zabrać je ze sobą czy lepiej zostawić w domu? Pieniądze na wypadek, gdyby coś się stało?

Są to proste pytania i proste odpowiedzi, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym. 

Getkeysmart to sklep, w którym znajdziesz inteligentne rozwiązania, dzięki którym nie musisz rezygnować z niczego, co wydaje Ci się potrzebne podczas treningów. 


Organizer na klucze 


Na naszej stronie znajdziesz organizer na klucze amerykańskiej firmy Keysmart. Został on zaprojektowany z myślą o aktywnych osobach, których dzwoniące klucze w kiszeni nierzadko wybijają z rytmu podczas treningów. Dzięki etui na klucze niewygodne pęki kluczy możesz zamknąć w funkcjonalnych okładkach, których wielkość nie przekracza 10 cm! 

W ofercie znajdziesz kilka modeli organizerów, które dopasować możesz do indywidualnych predyspozycji. Są to m.in. wykonane z wysokiej jakości aluminium lotniczego etui do kluczy Extended, które mieszczą klucze o długości 80mmetui na klucze Rugged wykonany ze wzmocnionego aluminium zaprojektowany w odniesieniu do kluczy cięższych, które wymagają większej stabilizacji, a także jedno z najlżejszych etui w ofercie- model Keystax wykonany z poliwęglanu. 

Szczegóły dotyczące organizerów znajdziesz w naszym artykule Organizery do kluczy Keysmart.

Z uwagi na kompaktowy charakter organizer do kluczy Keysmart zmieści się nawet w najmniejszej kieszeni Twojego stroju sportowego. Dzięki dodatkowej obręczy może stanowić funkcjonalny brelok do kluczy z samochodu. 


Portfel sportowy- męski i damski


Jeśli zależy Ci na posiadaniu karty bankomatowej, dokumentów czy gotówki przy sobie, a nie chcesz przenosić ich bez zabezpieczenia w obawie przed zgubieniem podczas biegu w terenie, idealnie w tym przypadku sprawdzi się portfel na karty. Sportowe egzemplarze portfeli znajdziesz w ofercie producenckiej Bogui. 

Portfel sportowy (męski i damski, dostępny jest w wielu kategoriach kolorystycznych), podobnie jak Keysmart został zaprojektowany z myślą o osobach, które żyją aktywnie i cenią w życiu dobry design. Portfel został zaprojektowany tak, aby w najbardziej funkcjonalny i kompaktowy sposób pomieścić wszystko to, czego potrzebujesz w codziennym życiu, bez tracenia miejsca i materiału na niepotrzebne zakładki.

Portfel na karty został oparty na prostym stelażu wykonanym ze stali nierdzewnej i aluminium lotniczego, dzięki czemu sam portfel bez wyposażenia jest lekki oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne. Portfel pomieści 8 kart bankomatowych. W naszej ofercie znajdują się dwa modele portfeli na karty, których system zabezpieczeń oraz funkcjonalność obsługi różni się między sobą. W ofercie marki Bogui posiadamy etui na karty Bogui Click wyposażony w specjalną blaszkę z klipsem podtrzymującym gotówkę, która dodatkowo zabezpiecza Twoje karty przed wypadaniem. 

Dodatkowo, aby chronić zgromadzone na kartach informację portfel został wyposażony w specjalną blokadę RFID ( blokada RFID uniemożliwia zbliżeniową wymianę danych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym Poradniku- Blokada RFID. Chroń swoje karty).
Drugi model portfel sportowy (męski lub damski) Bogui Slip z funkcjonalną gumą zamiast klipsa, która umożliwia dokładne zabezpieczenie i podtrzymanie wszystkich zgromadzonych kart oraz gotówki.
tyrone's unblocked games 1xbet betpas casino siteleri 1xbet giriş https://1xbetyardim.com/ madalin stunt cars 3 2 player games unblocked shell shockers unblocked fireboy and watergirl unblocked